Новини
10ЧЕР
Валерій Іващенко: "Особливо важкими видалися матчі проти прямих конкурентів"

Головний тренер футбольного клубу "Оболонь" підбив підсумки сезону

Київська "Оболонь" за підсумками сезону 2023/2024 зберегла місце у Прем’єр-Лізі. У матчах плей-офф біло-зелені за сумою двох зустрічей були сильнішими за "Лівий Берег". Пресслужба Української Прем’єр-Ліги поспілкувалася із головним тренером "Оболоні" Валерієм Іващенком, який поділився своєю думкою щодо виступів команди у минулому сезоні.

— Валерію Володимировичу, яким є ваш головний висновок за підсумками минулого сезону?

— Якщо говорити про Кубок України, то ми переписали історію нашого клубу, просунулися на ступінь вище. Щодо чемпіонату, то задача була - якомога краще проявити себе та закріпитися у Прем’єр-Лізі. В принципі, це вдалося зробити. Хлопці відчули новий рівень змагань та набралися досвіду. Ми побачили плюси та мінуси по ходу чемпіонату, зрозуміли, чого вистачає і чого не вистачає. Тепер будемо коригувати нашу роботу та робити у майбутньому відповідні висновки.

— У який момент ви зрозуміли, що перехідних матчів не уникнути?

— В принципі, гра у Полтаві нас дещо підкосила. Боролися до кінця, не думали про перехідні матчі, грали, старалися не дивитися на суперника, а брати свої очки. Вийшло як вийшло. Якби вдало зіграли з "Ворсклою", то у нас би залишалися шанси. Але вже сталося, як сталося.

— Скільки нервових клітин ви втратили у перехідних матчах?

— Як-то кажуть, нервові клітини не відновлюються. Але така вже наша тренерська доля. Багато нервів, стресу, тому доводиться старатися закріпляти ці позиції, тверезо оцінювати ситуацію. Зрозуміло, що емоції десь переважають, але варто тішитися тим позитивним моментам, які є та коригувати ці процеси. 

— Який матч з 32-х зіграних у чемпіонаті, був для вас найважчими емоціонально?

— В принципі, будь-який матч був складним. Особливо важкі — зі своїми конкурентами. Ми чітко розуміли, де наші конкуренти і матчі з ними емоційно були складними. З командами з верхньої частини таблиці ми в будь-якому випадку розуміли, що це досить сильні суперники. Але важливо було не втрачати очки у матчах із прямими конкурентами. 

— А який матч вам приємно згадати?

— Емоціонально, звісно ж, матч Кубка України з "Динамо". Ця перемога надала крила хлопцям, дала можливість відчути, що ми можемо грати та перемагати навіть таких суперників, як "Динамо". У психологічному плані ця перемога дуже надихнула нашу команду. 

— Питання по кадрах: чи відомо, хто точно залишить команду?

— Багато зараз розмов, але контракти у гравців як мінімум, розраховані до кінця поточного місяця. На даний момент ці питання вирішуються. Ми розмірковуємо щодо планів на майбутнє: хто піде, хто залишиться, які збори та де проводити, ким підсилюватися і так далі. Наразі це все у стадії вирішення.

— Які позиції хотілося б підсилити перед новим сезоном?

— Центр захисту. Як кажуть: “Захист виграє чемпіонат, а напад - локальні матчі”. Тому, найважливіше налагодити гру в обороні. Десь хочеться і в атаці трохи більше проявляти свої моменти та реалізовувати їх. У нас завжди є моменти, але існує і проблема з реалізацією. 

— І все ж, який орієнтований план на міжсезоння?

— З 24 по 26 червня у нас запланований медогляд. І десь 1 липня ми плануємо зібратися, відновлювати роботу і готуватися до нового чемпіонату.

Пресслужба Української Прем’єр-Ліги