16ВЕР
Прем’єрний дубль «Дніпра-1» та 400-та європоразка українських клубів

У четвер єврокубкові матчі українських клубів увібрали в себе полярні події та емоції

В Нікосії «Дніпро-1» в матчі групового турніру Ліги Конференцій із кіпрським «Аполлоном» відкрило лік свої єврокубкових перемог (3:1). А нападник дніпрян Артем Довбик оформив свій перший дубль у єврокубках та став також автором першого єврокубкового дублю як «Дніпра-1» так і всіх українських клубів у Лізі конференцій.

У Кракові «Динамо» вперше провело єврокубковий матч в статусі господарів поля і поступилося в матчі групового етапу Ліги Європи від кіпрського АЕКу (0:1). Для українських клубів ця поразка стала ювілейною, 400-ю, за всю історію виступів у єврокубках. Найбільше поразок наші клуби зазнали саме у Лізі Європи/Кубку УЄФА – 203. Були у цій грі ювілейні ігрові події. Воротар Денис Бойко в складі українських клубів провів 60-й матч у єврокубках: 26-й – в «Динамо» та 34 – в «Дніпрі». За всю історію виступів наших команд у єврокубках було задіяно вже 92 воротарі, а Бойко став лише третім голкіпером, що подолав цей гвардійський рубіж. Також 60-й єврокубковий матч провів і динамівець Віктор Циганков.

Перші дублі українських клубів у єврокубкових турнірах (1965 – 16.09.2022)

Андрій Біба

14’, 52’

Віктор Колотов

27’, 30’

Олег Блохін

40’, 53’

Юрій Резник

60’, 65’

Михайло Гурка

49’, 81’

Артем Довбик

26’, 45’

Аполлон Кіпр

3:1 (г)

Перші дублі українських клубів у єврокубках (1965 – 16.09.2022)

Андрій Біба

14’, 52’

6:1 (г)

03.11.1976

КУ

1/16

Шахтар

Юрій Резник

60’, 65’

3:2 (г)

03.10.1984

КЧ

1/16

Дніпро-1

Геннадій Литовченко

46’, 67’

Юрій Тарасов

25’, 62’

Сергій Гусєв

80’, 82’

Вадуц Ліхтенштейн

5:0 (г)

27.06.1998

КІ

Р1

Ворскла

49’, 81’

3:0 (д)

24.08.1999

КУ

КР

Кривбас

Олег Симаков

24’, 70’

Бернард Чутанг

39’, 51’

Сергій Закарлюка

53’, 84’

Дарко Тасєвскі

16’, 54’

Руслан Маліновський

49’, 81’

Фейєнорд Нідерланди

3:4 (г)

15.09.2022

ЛК

ГТ

Дніпро-1

26’, 45’

3:1 (г)

Ювілейні поразки українських клубів у єврокубках (1965 – 16.09.2022)