06СЕР
Багатогранні ювілеї єврокубкової перемоги «Шахтаря»

У Києві матч «Шахтаря» та «Вольфсбурга» відновив для України єврокубковий сезон-2019/2020…

Та запам’ятався кількома ювілейними фактами й подіями. Жуніор Мораес, забивши другий гол у ворота німецького клубу, став автором 100-го гола «гірників» у всіх турнірах поточного сезону: 80 м’ячів проведено в Чемпіонаті (ЧУ), 18 – у єврокубках (ЄК) та по одному – в Суперкубку (СК) та Кубку України (КУ). Для «Шахтаря» за часів Незалежності України це вже 7-й сезон, у якому забивалося не менше 100 голів.

Сезони «Шахтаря» з найбільшою кількістю голів у всіх турнірах (1992 - 06.08.2020)

*сезон триває

Оформивши свій 3-й дубль у єврокубках, Жуніор Мораес довів лік єврокубкових голів до 20-ти. А перший гол 33-річного Жуніора Мораеса став 50-м, проведеним у складі  «гірників» у всіх турнірах: 39 голів забито в УПЛ, 9 (з врахуванням другого голу) – у єврокубках та 3 – в Кубку.

Челік Чорногорія

78’

7:0 (д)

10-й

07.12.2017

Динамо

ЛЄ

Партизан Сербія

77’

4:1 (д)

20-й

05.08.2020

Шахтар

ЛЄ

Вольфсбург Німеччина

90+3’

3:0 (д)

Найкращі бомбардири українських клубів у єврокубках (1965 - 06.08.2020)

Десна Чернігів

31’

2:0 (г)

10-й

02.10.2018

ЄК

Ліон Франція

44’

2:2 (г)

20-й

25.02.2019

ЧУ

Олександрія

35’

2:0 (д)

30-й

01.09.2019

ЧУ

Олімпік Донецьк

13’

4:0 (г)

40-й

22.11.2019

ЧУ

Львів

11’

4:1 (д)

50-й

05.08.2020

ЄК

89’

3:0 (д)

Увійшов в історію і Манор Соломон, який став автором 150-го гола «Шахтаря» у Лізі Європи /Кубку УЄФА. 85 м’ячі гравці «Шахтаря» забивали в цьому турнірі у статусі господарів, 64 – в гостях та 2 – на нейтральному полі. Серед українських клубів більше голів у Лізі Європи /Кубку УЄФА забивало лише «Динамо» – 162.

Ювілейні голи «Шахтаря» у Лізі Європи /Кубку УЄФА (1992 – 06.08.2020)

Динамо Б НДР

3'

3:0 (д)

50-й

03.11.2005

ГТ

Чіпріан МАРІКА

Штутгарт Німеччина

88'

2:0 (г)

100-й

10.03.2016

1/8

ТАЙСОН

Андерлехт Бельгія

21'

3:1 (д)

150-й

05.08.2020

1/8

Манор СОЛОМОН

90+1'

3:0 (д)

ГТ – груповий турнір

Українські клуби з найбільшою кількістю голів у Лізі Європи /Кубку УЄФА (1992 – 06.08.2020)