
Новий «Місячний звіт» від швейцарських аналітиків змушує замислитися
Перервавши майже піврічне «мовчання», Міжнародний центр спортивних досліджень підготував новий «Місячний звіт», проаналізувавши три аспекти. В усіх трьох зроблені висновки змушують замислитися…
«ДОМОРОЩЕНІ» ФУТБОЛІСТИ
Нагадаємо, який сенс укладає УЄФА в поняття «гравець, підготовлений клубом»: це виконавець, який провів щонайменше три роки в клубі у віці між 15 і 21 року.
Аналіз поточного сезону закріплений за датою 1 жовтня, а до уваги брались усі футболісти, що зіграли бодай один матч у основному складі. Отже, за кількістю «доморощених» виконавців Українська Прем’єр-Ліга на 11-му місці в Європі з показником 21,5%. Це якщо брати до уваги поточний сезон. Якщо ж зосередитися на десятилітті (2009–2018), то наш показник — 22,7%.
«МІГРАЦІЯ» ФУТБОЛІСТІВ
Під цим поняттям статистики CIES розуміють кількість гравців із закордонними паспортами. Й тут маємо «національну невідповідність» на тлі загальноєвропейської тенденції.
Отже, за декаду (2009–2018) у Чемпіонатах Старого Світу (топ-31 Ліга) кількість «варягів» у складах зросла з 34,7% до 41,5%, натомість у нас усе навпаки: в середньому за десятиліття показник УПЛ — 28,1%, а поточного сезону — 19,2%.
Взагалі ж за кількістю легіонерів вітчизняна Ліга на передостанньому місці в Європі. До цього факту можна ставитися по-різному, й чимало фахівців називають цю тенденцію позитивною, адже зростає показник «доморощених» гравців.
«МОБІЛЬНІСТЬ» ФУТБОЛІСТІВ
У це поняття швейцарські аналітики вкладають таке розуміння: наскільки змінюється склад конкретної команди за календарний рік.
Тут УПЛ перебуває у фарватері континентальних тенденцій: за десятиріччя (2009–2018) у топ-31 Лізі Європи оновлюваність складів зросла з 36,7% до 44,4%, а в Україні за поточний рік лави учасників Чемпіонату змінилися на 50,8%, притому, що наш середній показник за декаду — 40,1%.
http://www.football-observatory.com/IMG/sites/mr/mr39/en/