Новини
14БЕР
Олександр Сваток: Якщо хтось проведе швидкий гол, гра відкриється

Центральний захисник «Зорі» розмірковує над минулим і наступним турами, паралельно відповідаючи на критику

— Олександре, дехто вважає, що зустріч минулого туру в Маріуполі була чи не найгіршою для луганців у 2018 році. Принаймні щодо якості гри…

— Я би не сказав так… Ну, чому взагалі казати — погана гра? Перший тайм, вважаю, провели добре: створили моменти… як мінімум, у нас їх було більше, ніж у суперника, контролювали гру, могли забити з пенальті. Після перерви виглядали гірше, справді. Не знаю, в чому причина. Може, фізично підсіли.

— Останній аспект був помітний, наприклад, у діях Чечера впродовж останньої 15-хвилинки…

— От Славу я би якраз не чіпав: він — один із наших лідерів, і чудово готовий фізично. Тут я би сказав, що вся команда, як цілість, підсіла. Можливо, через поле: в першому таймі воно було в хорошому стані, після перерви — «попливло». Ще не треба забувати такий момент: «Маріуполь» додав у другому таймі. Може, в них такий план був. Очки були потрібні нам і їм.

— Чи спрацював психологічний фактор після незабитого 11-метрового?

— Думаю, не без цього. Вийшло так, що ми на перерву йшли засмученими, а суперник навпаки — пережив емоційний підйом. Але це ж спорт.

— Під час перерви або після завершення поєдинку ніхто Сіласу не дорікав.

— Як таких претензій не було. Від цього ж ніхто не застрахований. Навпаки: футболіст, який пробиває пенальті, показує, що є людиною, здатною взяти на себе відповідальність… Після матчу в роздягальні Юрій Миколайович усім подякував. І нагадав, що попереду не менш складна гра.

— Про неї: новий наставник «Вереса» щоматчу доводить, що вміє вибудувати тактично продуману гру.

— Хороший має бути матч. Складно буде як нам, так і їм, бо маємо приблизно рівні склади. Особливої відкритості на полі навряд чи варто чекати.

— Точно? Тобто буде ближче до маріупольського сценарію (0:0), а не до київського (2:3)?

— Хтозна… Якщо якась команда проведе швидкий гол, гра відкриється. Хоча все ж передбачаю, що «Верес» і «Зоря» будуть грати максимально акуратно.

— Насамкінець особистий момент: довелося почути висловлювання, що основний Ваш «мінус» — частий програш особистих єдиноборств із чужими форвардами. Висловлювання базувалося на зустрічі «Динамо»…

— Цікаво… Багато є там єдиноборств програв?.. Я вважаю так: тренер вирішує, як мені грати, він мене готує, лише його я слухаю. А критика має бути. Тим паче в кожного своя критика і своя думка… На «Олімпійському» ми могли виграти: другий гол просто «проспали», третій — стандарт, із ким не буває…