Новини
14ВЕР
Рух життя, або — «Динамо»!

Динаміада СРСР із футболу — змагання, котре несистемно розігрувалось у 1920-х — 1980-х роках. Учасниками були провідні команди Всесоюзного пролетарського спортивного товариства «Динамо». Турніри «міліцейського» ПСТ були найпершими всесоюзними для клубних команд. Стартові чотири (1927–1929, 1933 років) стали орієнтиром для заснування чемпіонату й Кубка колишнього СРСР. Опісля Другої світової війни потреба в існуванні Динаміад фактично відпала, тому вони розігрувалися чимдалі рідше. Окрім загальнодержавних змагань, доволі значною популярністю користувалися дві республіканські Динаміади: російська (проводилась у 1924–1926, 1984–1986 роках) та українська (1929, 1931–1935).


ЗВЕДЕНА ТАБЛИЦЯ


ПЕРЕМОЖЦІ ТА ФІНАЛІСТИ ДИНАМІАДИ СРСР

Рік

Кількість учасників

Переможець

Фіналіст

Першість Всесоюзного пролетарського спортивного товариства «Динамо»

1927

3

«Динамо» Х.

«Динамо» Л.

1928

3

«Динамо» Л.

«Динамо» Х.

Всесоюзне свято «Динамо»

1929

8

«Динамо» М.

«Динамо» УСРР

Всесоюзна Спартакіада «Динамо»

1933

6

«Динамо» М.

«Динамо» УСРР

Кубок Всесоюзного фізкультурно-спортивного товариства «Динамо»

1948

8

«Динамо» М.

«Динамо» Тб.

Зимовий турнір Всесоюзного фізкультурно-спортивного товариства «Динамо»

1982

8

«Динамо» Мн.

«Динамо» М.

1983

10

«Динамо» М.

«Динамо» Мн.

Зимовий турнір динамівських команд вищої ліги журналу «На боевом посту»

1986

4

«Динамо» Мн.

«Динамо» Тб.

1987

4

«Динамо» К.

«Динамо» Мн.


РОЗІГРАШІ


1927 РІК


1/2 фіналу

10.09. «Динамо» (Москва) — «Динамо» (Ленінград) — 3:4

Фінал

14.09. «Динамо» (Ленінград) — «Динамо» (Харків) — 1:2


Склад «Динамо» (Харків) у фіналі: Норов, Фомін К., Кладько, Фомін М., Фомін Вол., Привалов, Володимирський, Паровишников, Шпаковський, Міщенко, Старусєв, Губарєв; представник Романенко


1928 РІК


1/2 фіналу

06.07. /Ленінград/ «Динамо» (Харків) — «Динамо» (Москва) — 3:0

Фінал

08.07. «Динамо» (Ленінград) — «Динамо» (Харків) — 1:0


Склад «Динамо» (Ленінград) у фіналі: Соколов, Єжов, Корнилов, Васильєв, Батирєв, Надуваєв, Богданов, Родіонов С., Кудрявцев, Нікітін, Родіонов Д.


1929 РІК


1/4 фіналу

02.08. «Динамо» (Москва) — «Динамо» (Нижній Новгород) — 6:3

02.08. /Москва/ «Динамо» (Північний Кавказ) — «Динамо» (Середня Азія) — 7:0

03.08. /Москва/ «Динамо» (УСРР) — «Динамо» (Урал) — 10:1

03.08. /Москва/ «Динамо» (Ленінград) — «Динамо» (Центрально-Чорноземна обл.) — 5:0

1/2 фіналу

04.08. «Динамо» (Москва) — «Динамо» (Північний Кавказ) — 4:3

04-06.08. /Москва/ «Динамо» (УСРР) — «Динамо» (Ленінград) — 0:0, 4:2

Фінал

08.08. «Динамо» (Москва) — «Динамо» (УСРР) — 4:3


Склад «Динамо» (Москва) у фіналі: Чулков, Фомін К., Карпенко, Ленчиков, Столяров, Селін, Жидков, Титов, Савостьянов, Іванов, Павлов, Макаров, Прокоф’єв


1933 РІК


1/4 фіналу

20.07. «Динамо» (Москва) — «Динамо» (Ленінград) — 7:2

20.07. /Москва/ «Динамо» (УСРР) — «Динамо» /Трудкомуна №1/ (Болшево) — 8:2

1/2 фіналу

22.07. «Динамо» (Москва) — «Динамо» (Північний Кавказ) — 7:4

22.07. /Москва/ «Динамо» (УСРР) — «Динамо» (Івановська обл.) — 8:2

Фінал

24.07. «Динамо» (Москва) — «Динамо» (УСРР) — 2:1


Склад «Динамо» (Москва) у фіналі: Квасников, Тетерін, Корчебоков, Дубинін, Селін, Столяров, Савостьянов, Смирнов, Іванов, Павлов, Ільїн С.


1948 РІК


1/4 фіналу

28.10. «Динамо» (Тбілісі) — «Динамо» (Ростов-на-Дону) — 3:1

29.10. /Тбілісі/ «Динамо» (Кутаїсі) — «Динамо» (Хабаровськ) — 2:1

30.10. /Тбілісі/ «Динамо» (Москва) — «Динамо» (Мінськ) — 6:0

02.11. /Тбілісі/ «Динамо» (Ленінград) — «Динамо» (Київ) — 5:1

1/2 фіналу

04.11. «Динамо» (Тбілісі) — «Динамо» (Ленінград) — 2:0

04.11. /Тбілісі/ «Динамо» (Москва) — «Динамо» (Кутаїсі) — 3:1

Фінал

08.11. «Динамо» (Тбілісі) — «Динамо» (Москва) — 0:2


Склад «Динамо» (Москва) у фіналі: Хомич, Петров, Семичастний, Радикорський, Малявкін, Соловйов Л., Трофимов, Терешков, Бєсков, Ільїн В., Савдунін; тренер Якушин


1982 РІК


Група «А»: 1. «Динамо» (Москва), 2. «Динамо» (Вологда), 3. «Динамо» (Брянськ), 4. «Динамо» (Барнаул)

Група «Б»: 1. «Динамо» (Мінськ), 2. «Динамо» (Кіров), 3. «Динамо» (Ставрополь), 4. «Динамо» (Махачкала)

Фінал

30.01. «Динамо» (Москва) — «Динамо» (Мінськ) — 1:1, по пен. 3:4


Склад «Динамо» (Мінськ) у фіналі: Вергеєнко, Бєлов, Курненін, Янушевський, Румбутіс, Шишкін, Прокопенко, Трухан, Алейников, Зигмантович, Мельников, Гуринович, Сокол, Кобренков; тренер Малофеєв


1983 РІК


Група «А»: 1. «Динамо» (Москва), 2. «Динамо» (Самарканд), 3. «Динамо» (Барнаул), 4. «Динамо» (Махачкала), 5. «Динамо» (Кіров)

Група «Б»: 1. «Динамо» (Мінськ), 2. «Динамо» (Ставрополь), 3. «Динамо» (Кашира), 4. «Динамо» (Брянськ), 5. «Динамо» (Вологда)

Фінал

30.01. «Динамо» (Москва) — «Динамо» (Мінськ) — 0:0, по пен. 4:1


Склад «Динамо» (Москва) у фіналі: Прудников, Силкін, Теренін, Маховиков, Головня, Новиков, Джавадов, Капустін, Молодцов, Латиш, Бородюк, Хапсаліс, Аджоєв; тренер Соловйов В.


1986 РІК


1/2 фіналу

30.01. «Динамо» (Москва) — «Динамо» (Тбілісі) — 1:1, по пен. 3:5

30.01. /Москва/ «Динамо» (Мінськ) — «Динамо» (Київ) — 3:0

Фінал

31.01. /Москва/ «Динамо» (Мінськ) — «Динамо» (Тбілісі) — 2:1


Склад «Динамо» (Мінськ) у фіналі: Жекю, Боровський, Курненін, Янушевський, Румбутіс, Трухан, Зигмантович, Лесун, Гоцманов, Сокол, Кистень, Дозморов, Гуринович, Кондратьєв; тренер Арзамасцев


1987 РІК


1/2 фіналу

14.02. /Леселідзе/ «Динамо» (Київ) — «Динамо» (Тбілісі) — 3:1

14.02. /Алахадзе/ «Динамо» (Мінськ) — «Динамо» (Москва) — 3:2

Фінал

16.02. /Леселідзе/ «Динамо» (Київ) — «Динамо» (Мінськ) — 1:0


Склад «Динамо» (Київ) у фіналі: Ковтун, Євсеєв, Каратаєв, Горілий, Заєць, Колоколов, Деревинський, Жабченко, Мороз В., Зуб, Погодін, Процюк, Михайличенко, Морозов, Гущин; тренер Лобановський


Володимир Баняс, спеціально для офіційного сайта УПЛ.