22ЛИП
…А на горизонті — Ярмоленко

Про найкращих бомбардирів національної ліги

Якщо вас запитають: «Хто забив більше за всіх м’ячів у літописі чемпіонату України?», не поспішайте з відповіддю! Будь-яка людина, бодай мінімально обізнана з темою, зразу відповість: «На першому місці Максим Шацьких — 124 голи, на другому Сергій Ребров — 123». Однак давайте спочатку переглянемо це відео, точніше, фрагмент, який стартує на 3 хвилині, 24 секунді:

В описі під відео читаємо: «Огляд трьох матчів 9 туру чемпіонату України сезону-1999/00 із програми «Футбол від УТН»… Історичну цінність мають коротенькі огляди всіх матчів, а особливо третього — «Динамо» — «Прикарпаття» (6:0), який відбувся 3 грудня 1999 року. Це відео промовисто доводить, що третій гол на 57 хвилині зустрічі забив не форвард киян Максим Шацьких, а захисник гостей Костянтин Сосенко, котрий організував автогол. Даний факт позбавляє узбецького легіонера одноособового лідерства в списку бомбардирів чемпіонату України — насправді у Шацьких та Сергія Реброва рівна кількість забитих м’ячів — по 123».

Нагадаємо, що в 1990-х далеко не всі поєдинки чемпіонату транслювалися телебаченням, а про Інтернет більшість громадян нашої держави й не чула, тому суспільне обговорення різних аспектів футбольного життя — зокрема, суперечностей у суддівських рапортах — відбувалося не так широко, як сьогодні. Через це рішення арбітра Віталія Годуляна, котрий явний автогол записав як «чисте» взяття воріт, ніхто не поставив під сумнів.

Але це не означає, що таку «ревізію» не можна зробити сьогодні — як вияв історичної справедливості…

Оглянувши нижченаведену таблицю, уважний читач знайде ще один суперечливий момент — 96 точних влучень Олександра Гайдаша: більшість джерел дає іншу цифру — 95. Корінь дилеми — матч 14 березня 1993 року «Таврія» (Сімферополь) — «Кремінь» (Кременчук) — 2:0: гол форварда кримчан на 47 хвилині пізніше був… скасований, бо результат анулювали, а господарям зарахували технічну поразку.

…Менше з тим: сьогодні продовжують активні виступи два футболісти, котрі здатні в найближчому майбутньому залишити позаду лідерський тандем Ребров — Шацьких. Перший із них — Євген Селезньов (1985 р.н.), який колись, можливо, повернеться на Батьківщину. Другий — Андрій Ярмоленко (1989 р.н.), якому для історичного лідерства вистачить, імовірно, двох зіграних сезонів.

НАЙКРАЩІ БОМБАРДИРИ В ІСТОРІЇ ЧЕМПІОНАТІВ УКРАЇНИ (ВИЩА ЛІГА + ПРЕМ’ЄР-ЛІГА)